Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

  /  Yerel Sorunlar   /  Eminönü Alt Geçitteki Problemler Bitmek Bilmiyor

Eminönü Alt Geçitteki Problemler Bitmek Bilmiyor

Eminönü alt geçidindeki sel sonrası oluşan lağım kokusu, havasızlık ve alt geçidin kanalizasyon sorunu, vatandaşlar için büyük soruna yol açıyor.

17 Ağustos’ta İstanbul’u etkisi altına alan sağanak yağıştan dolayı Eminönü alt geçidinde bulunan çarşıları su basmış, çarşıya dolan metrelerce su nedeniyle iş yerleri sular atlında kalmıştı. Alt geçit, yaşanan sel baskını nedeniyle kullanıma kapatılmış ve hemen ardından temizlik çalışmalarına başlanmıştı. 1 hafta gibi bir sürede tamamlanan bakım-onarım çalışmalarının ardından alt geçit kullanıma açıldı ancak sorunlar bitmedi. Vatandaş şimdi de sel sonrası oluşan lağım kokusu, havasızlık ve alt geçidin kanalizasyon sorunu nedeniyle zor anlar yaşıyor.

 

Alt geçidin basıklığı da etken 

Alt geçidin havasız olmasının bir başka nedeni de fazla basık ve dar oluşu. Gün içerisinde pek çok kişinin kullandığı ve zaman zaman yürümekte de zorluk çekilen bu alt geçitte vatandaşlar karşıya geçene kadar içerideki tuvalet kokusuna, lağım kokusuna ve sahilden gelen balık
kokusuna katlanmak durumunda kalıyorlar. Eminönü’nün hem ülkemiz vatandaşları hem de turistler için önemli bir mekan olduğunu belirten bölge halkı, bu gibi sorunların çözüme kavuşturulması ve insanların sıklıkla kullandığı yerlerin daha ferah olması gerektiğini dile getiriyorlar.

 

 

Haber: Hümeyra Fidan

 

 

Yorum Yap

You don't have permission to register