Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

  /  Yerel Sorunlar   /  Beykoz Belediyesi’nin Veterinerlik Hizmeti Yetersiz Durumda

Beykoz Belediyesi’nin Veterinerlik Hizmeti Yetersiz Durumda

İstanbul Beykoz’da belediyeye ait bir veterinerlik yok ve sokak hayvanları yeterli bakımı alamıyor.

İstanbul Beykoz’da belediyeye ait aktif veterinerlik ve barınak yok. Beykoz’da sokak hayvanları yeterli desteği alamadığı için birbirlerine hastalık bulaştırma riskleri de artıyor. Bölge halkı hasta olduğunu anladıkları hayvanlar için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni aradıklarında, Beykoz Belediyesi’nin ilgilendiği söylense de, böyle bir ilgiden bahsedebilmek mümkün değil.

 

 

Sarıyer’e götürüp geri bırakıyorlar

Beykoz’da veterinerlik müdürlüğünün belirlediği birkaç kişilik ekip, bildirilen hayvanların talep edilen yerden alınması için gelmek üzere görevli durumda. Gelen ekip sokak hayvanını yakalayıp Sarıyer Kısırkaya’daki sahipsiz hayvan geçici bakım evinde tedavi ettirip geri bırakıyor. Fakat yeterli ekip olmadığı için Beykoz Belediyesi yalnızca saat 13.00’a kadar ilgilenebiliyor. Günün geri kalanında Büyükşehir Belediyesi ilgilense de yeterli ilgiyi gösteremiyor ve ilçedeki birçok hayvanın bakımı yapılmıyor.

Daha önce bildirimi yapılan hayvanlar için takip numarası oluşturulmuyor ve bilgi verilmiyor. Bu nedenle hasta hayvanlarla daha önce bir şekilde
bakılmış, tedavi olmuş hayvanların birbirlerine hastalık bulaştırması, hayvanların hasta olan bölgelerinde kistlerin oluşması, bazen bir organlarını kaybetme riskleri oldukça artıyor.

 

Haber: Burçin Kavalcı

 

Yorum Yap

You don't have permission to register