Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

  /  İstanbul Haberleri   /  Çikolata Müzesinde Tatlı Bir Yolculuk

Çikolata Müzesinde Tatlı Bir Yolculuk

İstanbul’da bulunan çikolata müzesinde, Atatürk’ten Picasso’ya, Piramitlerden Kız Kulesi’ne kadar çikolatadan yapılmış birçok eser ziyaretçilerini bekliyor.

Esenyurt’ta bulunan ve Türkiye’nin ilk çikolata müzesi olan Pelit Çikolata Müzesi, özellikle çocuklar için ilgi çekici ve eğlenceli bir müze özelliği taşıyor. İçinde bulunan tüm eserleriyle adeta çikolatadan bir dünyayı andırıyor. Yapmış oldukları her eserin yanında Türkçe-İngilizce-Arapça olarak yazılan bir bilgilendirme kartı da mevcut. Bu sayede sadece eserleri görmüş olmakla kalmıyor aynı zamanda onlar hakkında bilgi sahibi olarak da müzeden ayrılabiliyorsunuz.

Kakaonun tarihini ve aşamalarını anlatan mini bir belgesel ile bu müzenin ana maddesi hakkında da bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

Müze; İstanbul, Medeniyetler, Sanatçılar, Türk Büyükleri ve pasta bölümü olmak üzere 5 farklı alandan oluşuyor.

 

 

Çikolata Müzesi’nde İstanbul

İstanbul denilince akla gelen simgeleşmiş çoğu yapı müzenin bu bölümünde ziyaretçileri karşılıyor. Doğu Roma’dan günümüze ulaşmış Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı ve sadece Dikilitaşları gün yüzünde kalmış Hipodrom, Şehrin nadide eserlerinden Sultan Ahmet Cami, Galata Kulesi, Dolmabahçe Sarayı, camiler, köprüler, tramvaylar ve eski Osmanlı yaşamını yansıtan köşk ve cumbalı evleri görülmeye değer çikolatadan bir panorama.

 

 

Haber: Handenur Kılınç

 

 

 

Yorum Yap

You don't have permission to register