Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

  /  İstanbul Haberleri   /  Melih Cevdet Anday Heykeli Kundaklandı!

Melih Cevdet Anday Heykeli Kundaklandı!

Şairler Parkı’ndaki Melih Cevdet Anday heykeli parka gelen 4 kişi tarafından kundaklandı, şüpheliler gözaltına alındı.

Olay Beşiktaş Vişnezade Mahallesi Süleyman Seba Caddesi üzerinde bulunan Şairler Parkı’nda gerçekleşti. İddialara göre parka ısınmaya gelen 4 kişi ateş yaktı. Ateşe atılan maddelerden ötürü harlanan ateş Melih Cevdet Anday’ın heykeline sıçradı. Ama gerçek, kamera görüntüleri incelendiğinde ortaya çıktı.

Heykelin alev almasının ardından failler korku ve paniğe kapılıp kaçtı. Yangını gören vatandaşlar hemen itfaiyeyi arasalar da heykel ciddi zarar gördü. Olayın ardından mahalleli, heykele zarar veren insanların bulunması için emniyete başvurdu.

Beşiktaş Kaymakamlığı’ndan gelen açıklamaya göre, Şair Melih Cevdet Anday’ın heykelinin kasıtlı bir şekilde yakılmış olduğu belirtildi. Kamera görüntülerini inceleyen polisler, tespit edilen şüphelileri gözaltına aldı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’tan gelen açıklamada ise, Melih Cevdet Anday heykelinin onarılıp eski yerine yerleştirileceği belirtildi.

 

 

Melih Cevdet Anday Kimdir?

1915`te İstanbul`da doğan sanatçı Ankara Gazi Lisesi`nden 1936 `da mezun oldu. Aynı zamanda Oktay Fırat ve Orhan Veli ile de okul arkadaşı olan Melih Cevdet Anday, 1938’de sosyoloji öğrenimi için Belçika`ya gitti ve iki yıl eğitim gördükten sonra geri döndü.

1942`den başlayarak Ankara’da Milli Eğitim Bakanlığı Yayın Müdürlüğü’nde danışmanlık, Ankara Kitaplığı’nda gazetecilik yapan Anday, 2002 yılında vefat etti.

 

 

 

Haber: Miray Kaya

 

 

Comments

  • cansu
    11 Aralık 2019

    guzel yazi👏👏👏

Yorum Yap

You don't have permission to register