Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

  /  İstanbul Haberleri   /  İBB Evsiz Vatandaşlara Sahip Çıkıyor

İBB Evsiz Vatandaşlara Sahip Çıkıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kış mevsiminde evsiz olan vatandaşları toplanma alanlarına alıyor. Evsiz vatandaşların barınma, yiyecek, tedavi ve temizlik gibi birçok ihtiyacı İBB tarafından karşılanıyor. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kış mevsiminde sokakta kalan insanları mağdur etmemek için her sene İBB’ye ait kurumlarda evsiz vatandaşları bir araya getirerek korumaya çalışıyor. Geçtiğimiz sene kadınların toplanma alanı Kayışdağı Darülaceze, erkeklerin toplanma alanı ise Zeytinburnu Spor Kompleksi olarak, evsiz vatandaşlara ev sahipliği yapmıştı.

Erkek vatandaşlar Esenyurt İSTAÇ’a alınacak

Bu sene kadınlar yine Kayışdağı Darülaceze’de toplanacak ancak erkeklerin toplanma yeri olan Zeytinburnu Spor Kompleksi’nin yıkılma kararı sonrasında, erkek vatandaşların barınma yerinde değişikliğe gidildi. Bu sene erkeklerin barınma yeri Esenyurt’da bulunan İstaç Eğitim Merkezi olarak belirlendi. Henüz evsiz vatandaşların toplanma merkezlerine alınmaya başlanmadığı ve kesin tarihin ne zaman olacağı belli değil. Ayrıca evsiz vatandaşların soğuk havalardan korumak için 153 Beyaz Masa ihbar hattına bildirilmesi halinde evsiz vatandaşların misafir edileceği de belirtildi.

 

 

Haber: Gizem Ar

 

 

Yorum Yap

You don't have permission to register