Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

  /  İstanbul Haberleri   /  Beşiktaş Belediyesi’nden Örnek Hareket

Beşiktaş Belediyesi’nden Örnek Hareket

Beşiktaş Belediyesi sokak hayvanlarının yaşam alanlarına saygı duymak ve bu konuda farkındalık yaratmak adına Beşiktaş bölgesinin bazı noktalarına kedi ve köpek çıkabilir tabelaları yerleştirdi.

Beşiktaş Belediyesi Başkanı Rıza Akpolat’ın talimatı üzerine, Beşiktaş Belediyesi yeni bir uygulamaya başladı. Beşiktaş İletişim Ofisi BİO’nun koordinasyonunda, Veteriner İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü iş birliğinde, sokak hayvanlarının yaşam alanlarına saygı duymak ve bu konuda farkındalık yaratmak adına Beşiktaş bölgesinin bazı noktalarına kedi ve köpek çıkabilir tabelası yerleştirildi.

Beşiktaş Belediyesi, konuyla ilgili bilgi vermek için Twitter hesabından daha önce yapmış olduğu açıklamada ise “Dikkat! Beşiktaş’ta tüm sokaklarımızda can dostlarımız çıkabilir! Belediyemiz, araç sürücülerinin sokak hayvanları konusundaki farkındalığını arttırabilmek adına, özellikle can dostlarımızın yoğun olarak yaşadıkları sokaklara ‘Kedi & Köpek Çıkabilir’ tabelaları yerleştiriyor” ifadelerine yer vermişti.

İlçenin şu ana kadar 26 noktasına yerleştirilen tabelalar, sürücülerin ve yayaların büyük beğenisini topladı. Tabelaların yerleştirilme işlemi bittikten sonra ise bu uygulama Beşiktaş bölgesinin 42 farklı noktasında yer alacak.

 

Haber: Gizem Ar

Yorum Yap

You don't have permission to register