Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

  /  Yerel Sorunlar   /  Avcılar’da Minaresi Yıkılan Hacı Ahmet Tükenmez Camii Ne Durumda?

Avcılar’da Minaresi Yıkılan Hacı Ahmet Tükenmez Camii Ne Durumda?

26 Eylül 2019’da Marmara Denizi açıklarına meydana gelen 5.8’lik depremde Avcılar Merkez’de bulunan Hacı Ahmet Tükenmez Camii’nin minaresi yıkılmıştı. Peki şimdi o camii ne durumda?

26 Eylül’de meydana gelen deprem sonrası büyük bir gürültü ile yıkılan camii minaresi şans eseri kimseye zarar vermemişti. Deprem sonrası yapılan araştırmalarda camii minaresinin yapımında kullanılması gereken 14 mm demirlerin değil, 8 mm demirlerin kullanıldığı ortaya çıktı. Belirlenen bu verilerden sonra camiinin iki minaresi de kontrollü şekilde yıkıldı. Fakat camiinin gövdesi hala ayakta.

 

 

 

Müftülük tarafından yapılan açıklamaya göre, camii mühürlendi ve ibadete kapalı hale getirildi. Ama henüz tehlike geçmiş değil. Camiinin ağaçlık alanında bulunan oturma alanları hala insanlar tarafından sıkça kullanılıyor. Bununla beraber caminin hemen yan tarafında bulunan ufak çarşıda hala insanların sıkça uğradığı bir alışveriş alanı. Hasarlı ve riskli bir durumda olan Hacı Ahmet Tükenmez Camii etrafındaki insan hareketliliği, olası başka bir depremde yaşanacak kazalar yüzünden endişe yaratıyor.

 

Haber: Edanur Çilesiz

 

 

 

Yorum Yap

You don't have permission to register