Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

  /  Şehir ve Edebiyat   /  Nur Koçak’ın “Mutluluk Resimleri”

Nur Koçak’ın “Mutluluk Resimleri”

Nur Koçak’ın “Mutluluk Resimlerimiz” adlı sergisi Salt Beyoğlu’nda ziyaretçilerini bekliyor.

Nur Koçak’ın Salt Beyoğlu’nda Nur Koçak’ın 1960’lar 2010’lar arasındaki desenleri ve resim serilerinden oluşan en detaylı sergisi “Mutluluk Resimlerimiz” adı ile ziyarete açık. Fotogerçekçilik akımının Türkiye temsilcilerinden olan Koçak’ın sergisi 29 Aralık’a kadar devam ediyor. Popüler kültürün Türkiye yansımalarını eleştirel bir gözlemci olarak aktaran sanatçı yaptığı çalışmalara kapsamlı bir ışık tutuyor.

 

 

Sergi Salt Beyoğlu’nun girişinde Vitrinler Serisi’nden bir seçki ile başlıyor. Küreselleşen tüketim kültürünün İstanbul’un merkezindeki mağaza vitrinlerine etkisine bakan fotoğraf ve resimler, o zamana dek mahrem sayılan ürünlerin teşhire sunulmasıyla kadın bedeninin seyirlik bir nesne olarak kimliksizleştirilmesini vurguluyor.

Girişte bir kısmına yer verilen Vitrinler Serisi 3. Katta devam ediyor. Nur Koçak’ın ideal Cumhuriyet Ailesi portresini andıran diğer aile albümü ise Salt Beyoğlu’nun 2. Katında sergileniyor. Üniformalı baba figürü ailenin kurumsallığını, özverili anne figürü destek ve devamlılığı, özenle giydirilmiş çocuklarsa umutla bakılan geleceği temsil ediyor.

 

 

Haber: Zeynep Akay

 

Yorum Yap

You don't have permission to register