Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

  /  Yerel Sorunlar   /  Yanlış Konumlandırılmış Trafik Işıkları Tehlike Saçıyor

Yanlış Konumlandırılmış Trafik Işıkları Tehlike Saçıyor

Pendik ilçesine bağlı Velibaba Mahallesinde bulunan trafik ışıkları trafiği düzenlemesi gerekirken aksine kazaya davetiye çıkarıyor.

Pendik Velibaba Mahallesinde Mimar Sinan Caddesi ile Ankara Caddesini birbirine bağlayan noktada bulunan trafik ışıkları hem sürücülere hem de vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Caddenin iki farklı yola ayrılan kısmının sadece tek yönüne koyulan ve yanlış konumlandırılan trafik ışıkları vatandaşların karşıdan karşıya geçmesinde zorluklar yaşatıyor. Yolun yanında bulunan benzin istasyonuna uğrayan araçların da yola çıkması ile birlikte iyice kalabalıklaşan trafikte, özellikle bebekli aileler ile yaşlıların karşıdan karşıya geçerken yaşadığı zor anlar olası bir kazaya adeta davetiye hazırlıyor.

 

 

Rapor Çözüm Olmadı

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün geçtiğimiz yıllarda yaptığı incelemeler sonucunda kavşak düzenlemelerinde hatalar, trafik ışıklarında yanlış konumlanmalar ve işaretler ile yaya geçitlerinin yanlış yerlerde olmasına ilişkin bir rapor hazırlamıştı. Hazırlanan rapora göre trafik ışığı, yaya geçidi ile dur çizgisi arasında olmalı. Yaya geçitlerinden önce yol yarı yarıya daraltılarak trafik yavaşlatılmalı. Raporda ayrıca, AB ülkelerinde yükseltilmiş yaya geçitlerinin kullanılmasıyla hızın yüzde 20, kazaların ise yüzde 45 azaldığı belirtildi. Hazırlanan raporun ardından geçen onca yıla rağmen yapılan yanlışlar düzeltilmediği gibi yapılan yanlışlara yenileri ekleniyor. Bu yapılan yanlışlar olası bir kazaya zemin hazırlıyor ve vatandaşlar bu yanlışları canları ile ya da malları ile ödemek zorunda kalıyor. Bu korkunç ihmalin bir an önce ortadan kaldırılması ve caddenin yeni bir düzenlemeyle güvenli hale getirilmesi bekleniyor.

 

 

Haber: Furkan Elveren

 

 

Yorum Yap

You don't have permission to register