Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

  /  İstanbul Haberleri   /  Anadolu Ajansı’ndan Çözüm İstanbul Ziyareti

Anadolu Ajansı’ndan Çözüm İstanbul Ziyareti

Çözüm İstanbul ekibinin gazetecilik aşkı ve arzusu birçok kurum ve kuruluş tarafından ilgi görüyor. Bunun yanı sıra yoğun çalışmalar sonucu elde edilen başarılar ilgilileri tarafından merak ediliyor.

 

Yerel gazetecilik ve çözüm gazeteciliği yaparak İstanbul’da yaşanan yerel sorunları mercek altına almak ve şehirde yaşanan sıkıntıları yetkililere ulaştırarak çözüme kavuşturmayı amaçladığımız sitemiz gün geçtikçe ivmesini arttırıyor.

Çözüm İstanbul’un başarısının TRT Geleceğin İletişimcileri yarışması tarafından tasdiklenmesinin ardından ünlü haber sitesi ShiftDelete.Net, “Tavsiye Edilen İnternet Siteleri” adlı haberinde bizlere yer vermişti.

https://shiftdelete.net/tavsiye-edilen-internet-siteleri

 

Çözüm İstanbul’un başarısını ve çalışma stilini merak eden bir başka ilgili ise Anadolu Ajansı oldu. Ajanstan gelen muhabirler, Çözüm İstanbul Genel Yayın Yönetmeni Doç. Dr. Berrin Kalsın ve ekibin günlük rutin çalışmasına katıldı. Haber yazım ve revize, sosyal medya içerik üretimi, video kurgulama vb. aşamaları gözlemleme fırsatı buldu.

 

“Daha Güzel Bir İstanbul İçin”

Haber sitesinin başarısını ve gelişim sürecini detaylandırmak ve okuyuculara aktarmak isteyen Anadolu Ajansı muhabirleri, Kalsın ve ekibine çeşitli sorular sordu. Çözüm İstanbul’un amacını belirten Kalsın, “Tüm sorunlarına rağmen İstanbul’un sahip olduğu güzellikleri hatırlayarak ve hatırlatarak yol almaya çalışıyoruz. Kısacası İstanbul’un sesi olmak ve gelecek nesillere daha güzel bir İstanbul bırakabilmek için buradayız.” ifadelerini kullandı.

 

 

İstanbul genelinde yerel gazetecilik ve çözüm haberciliği odaklı bir tarzı ilk defa gördüklerini söyleyen Anadolu Ajansı muhabirleri, sokakta çalışmanın zorlukları ve kazanılan deneyimler hususunda da editörümüz Soner Alan’ı dinlediler. Halkın sorunlarına bire bir tanık olmanın faydalarına değinen Alan, “Sahaya inerek büyük tecrübeler kazandık, ne sorun olursa olsun yerine gidip bizzat o sorunu dert ediniyoruz.” dedi.

 

 

Haber: Emrecan Yamaç

 

 

Yorum Yap

You don't have permission to register