Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

  /  Yerel Sorunlar   /  Sirkeci’de Eğimi Artan Bina Tehlike Saçıyor

Sirkeci’de Eğimi Artan Bina Tehlike Saçıyor

İstanbul Sirkeci’de Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait eğimi artan, yıkılma tehlikesi olan metruk bina insanlara korku veriyor.

İstanbul Fatih Semtinde Mimar Kemalettin Caddesinde bulunan yıkılmaya yüz tutmuş bina hiç bir güvenlik önlemi alınmayarak tehlikeye davetiye çıkartıyor. İşlek bir cadde üzerinde bulunan bina çevresinde hiç bir koruyucu bariyer olmamasının yanında sadece Fatih Belediyesi tarafından ‘’Tehlikeli Yapıdır’’ ibaresi bulunan küçük bir tabela dikkat çekiyor.

 

 

İstanbul’un en işlek semtlerinden olan Sirkeci’de her gün binlerce yerli ve yabancı bir çok vatandaşın geçme noktası olan cadde üzerinde bulunan binada hala bir önlem alınmaması komşu esnaflar tarafından tepkiyle karşılanıyor.

Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait binanın önüne araç park edilmesi yasak olmasına karşın binanın durumundan habersiz vatandaşlar araçlarını park ediyor. Olası bir faciaya davetiye çıkaran bina ile alakalı henüz bir yıkım kararı alınmış değil. Binanın yıkım riskinden haberdar olan mahalleli ve esnaf ise her an bir şey olabilir endişesi ile yaşadıklarını ifade ediyorlar.

 

 

Haber: Selim Türen

Yorum Yap

You don't have permission to register