Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

  /  İstanbul Haberleri   /  İstanbul’da Bu Hafta Neler Var?

İstanbul’da Bu Hafta Neler Var?

Bu hafta İstanbul birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak. İstanbul’da yaşıyorsanız ve bu bir haftalık süreçte henüz plan yapmadıysanız işte size bir kaç tavsiye!

İstanbul her zaman olduğu gibi bu hafta da bir çok etkinliğe ev sahipliği yapacak. Çeşitli kültür-sanat etkinliklerini bulabileceğiniz etkinlik haberimiz sizlerle.

 

Çocuklar Tatilde İstanbul Modern’de!

İstanbul Modern, 18-22 Kasım tarihlerinde çocuklara sanat dolu program sunuyor.

7-12 yaş aralığındaki çocuklar bu program kapsamında müze uzmanlarıyla birlikte sanatı yorumlamaya ve sanatsal üretimler gerçekleştirmeye yönelik atölye çalışmalarına katılabiliyor. Atölyenin çalışmaları, sabah 10.30-12.30 ve öğleden sonra 13.30-15.30 saatleri arasında günde iki defa düzenleniyor. Atölye çalışmalarının katılım bedeli 150 TL. Ayrıca İstanbul Modern’in Bireysel, Aile, Gümüş, Altın üyelerine ve Genç Modernlilere %10 indirim uygulanıyor.

Daha detaylı bilgi için;

https://www.istanbulmodern.org/tr/egitim/ara-tatil-donemi-7-12-yas-sanat-atolyeleri_1521.html

 

 

Sıra Dışı 60 Dakika

18-30 Kasım’da empati yapacak 60 dakikanız var mı?

Dünya üzerinde 135 kentte 8 milyondan fazla kişiye ulaşmış “Karanlıkta Diyalog Etkinliği” 18-30 Kasım tarihleri arasında Gayrettepe’deki Turkcell Diyalog Müzesi’nde, görme engelli rehberler tarafından, dokunarak, koklayarak ve duyarak yeni ve farklı bir biçimde hissetmenizi sağlayacak. Kapılarını başta üniversite öğrencileri olmak üzere araştırmacılara, akademisyenlere ve dileyen herkese açacak olan bu sosyal laboratuvar, engelli bireyler hakkındaki tüm ön yargıların kapının önünde bırakılacağı, saygı duymayı telkin eden, sosyal yaratıcılığı destekleyen, farklılıkların besleyici birer zenginliğe dönüştüğü, bireylerin kendi korkularını yenmesine ve kendilerini gerçekleştirmelerine destek veren bir merkez olacak.

https://www.biletix.com/etkinlik-grup/66384260/TURKIYE/tr

http://www.turkcelldiyalogmuzesi.com/hakkimizda

 

 

Öğretmenler Gününe Özel Etkinlik!

Öğretmenler Günü kapsamında Suna ve İnan Kıraç Vakfı koleksiyon sergilerine yönelik ücretsiz tur ve konuşma etkinliğine davet ediyor!

Ücretsiz ve sınırlı sayıda katılım sağlanacak olan etkinlikte, “Çocuk dostu bir şehir, hepimizin daha mutlu yaşayabileceği bir yer. Bu şehri nasıl çocuk dostu hale getirebiliriz? Okullar ve sanat mekanları da dahil olmak üzere öğrenme ortamlarının bu deneyimde rolü nedir? gibi birçok sorunun cevabı, 22 Kasım 17:00-20:00 saatleri arasında Pera Müzesi’nde.

https://www.peramuzesi.org.tr/At%C3%B6lye/Ogretmenler-Gunu%E2%80%99ne-Ozel-Rehberli-Sergi-Turu-ve-1-Ogretmen-1-Disiplin-Konusma-Etkinligi/923

 

“Şimdinin Peşinde”

İstanbul Modern, “Şimdinin Peşinde” adlı koleksiyon sergisiyle günümüz dünyasında insanlık hallerine odaklanıyor. İnsanın kentle, doğayla, fiziki çevresiyle ve kendi benliğiyle olan ilişkisini; tarihsel, toplumsal ve kişisel bağlamda irdeleyen yapıtları bir araya getiriyor. Bunun yanı sıra sergi, bugünün dünyasında ortaya çıkan görsel ve işitsel yeni uyaranların insan duygulanımı üzerindeki etkilerine de ayna tutuyor. Murat Akagündüz, Rasim Aksan, Alaettin Aksoy, Deniz Aktaş gibi sanatçılarının eserlerine ev sahipliği yapan İstanbul Modern, insanın ideal yaşam alanları yaratmak için kurguladığı kentin ve mimarisinin, kent sakinleriyle olan çetrefilli ilişkisini ele alırken, bir yandan da inşa etme ve doğal hayatın sınırlarını ihlal ederek, egemenlik kurma güdüsünün olası sonuçlarına dikkat çekiyor.

https://www.istanbulmodern.org/tr/sergiler/guncel-sergiler/simdinin-pesinde_2153.html

 

 

Haber: Yaren Derinkesici – Batuhan Yeşilyurt

 

Yorum Yap

You don't have permission to register