Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

  /  Yerel Sorunlar   /  İstanbul’un Metrobüs Çilesi Bitmiyor!

İstanbul’un Metrobüs Çilesi Bitmiyor!

Geçtiğimiz aylarda yaşanan yoğunluk nedeniyle krize sebep olan Altunizade metrobüs durağındaki çile yeniden başladı. İBB’nin bulduğu çözüm, yoğunluğa çare olamadı.

İstanbul’un birçok metrobüs durağında yaşanan yoğunluğun en başında Altunizade durağı yer alıyor. İstanbul’un en önemli ulaşım noktalarından biri olan Altunizade metrobüs durağı, özellikle sabah saatleri ve iş çıkış saatlerinde yaşanan yoğunluk nedeniyle vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Turnike bölgesinden üst geçide kadar ulaşan, hatta metro girişine varan kuyrukta vatandaşlar dakikalarca beklemek zorunda kalıyor. Yaşanan bu yoğunluk sebebiyle hem metrobüse binmek hem de turnikelerden geçmek vatandaşlar için işkence haline geliyor.

 

 

“Önce Metrobüs Köprüsünü Geçmemiz Gerekiyor”

Geçtiğimiz günlerde Altunizade metrobüs durağında normalin çok üzerinde yoğunluk yaşanmış ve araçlara dahi ulaşamayan İstanbullular isyan etmişti. Bunun üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Sözcüsü Murat Ongun, Üsküdar – Çekmeköy arasında hizmet veren metronun her seferinde Sögütlüçeşme durağından Altunizade’ye 3 boş metrobüs gönderileceğini açıklamıştı. Ancak ek olarak sefere başlayan ve boş gelen araçlar da metrobüs durağında yaşanan yoğunluğa çözüm olmadı. Yaşanan metrobüs çilesinden muzdarip bir vatandaş ise yaşanan bu yoğunluk ile ilgili “Her sabah bu yoğunluğu çekiyoruz. Söylenecek hiçbir şey yok. İnsanlar Boğaz köprüsünü geçmeden önce metrobüs köprüsünü geçmesi gerekiyor.” şeklinde konuştu.

 

 

Akbil Turnikelerinin Yerinin Değiştirmesi Çözüm Olmadı
Altunizade metrobüs durağında daha önce de benzer şekilde yaşanan yoğunluk ve gelen tepkiler üzerine, metrobüs durağında bulunan turnikeleri üst geçidin girişine çekerek yoğunluğu önlemeye çalışan İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin bu çalışması da sorunu çözüme kavuşturamadı. Turnikelerin yerinin değiştirilmesi ve metrobüs durağının genişletilmesine rağmen bugün aynı manzara hala devam ediyor. Yoğunluğun önüne geçebilmek adına yapılan turnike düzenlemesi bir başka sorunu da beraberinde getiriyor. Turnikelerin üst geçit girişlerine alınması sonucu üst geçidi sadece karşıdan karşıya geçmek için kullanacak olanların da akbil kullanmaları gerekiyor. 50 metrelik mesafe için metrobüs fiyatlandırması üzerinden akbil basan vatandaşlar, diğer taraftan çıkarken de iade işlemini unutmamaları gerekiyor. Aksi takdirde üst geçidi kullandıkları için ücret ödemiş oluyorlar. Yaşanan bu sorun hakkında vatandaşlar düşüncelerini ‘’Artık geçici değil, kalıcı bir çözüm istiyoruz.’’ şeklinde dile getiriyorlar.

 

 

Haber: Hümeyra Fidan

Yorum Yap

You don't have permission to register