Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

  /  Yerel Sorunlar   /  Levhalara Rağmen Uyulmayan Kural!

Levhalara Rağmen Uyulmayan Kural!

Otobüs duraklarına ayrılan alanlara park edilen araçlar birçok açıdan problem yaratıyor. Park etme yasağı olmasına rağmen bazı araç sürücüleri bilerek ya da bilmeyerek park ihlali yapıyor.

Ehliyet almak için öğretilen kurallar unutulan ilk şeyler oluyor. Bir sürücünün, sürücü olduğunu ispat eden belgeyi alabilmesi için ilk öğrenmesi gereken konulardan biri park yasağı bulunan noktalardır. Buna rağmen İstanbul’da yol üstündeki ya da yol kenarlarındaki otobüs duraklarına özel alanlara araçlar park ediliyor.

 

 

Kamu hizmeti yapan yolcu taşıtlarının duraklarını belirten levhalara her iki yönden 15 metre mesafe içinde park etme yasağı olmasına rağmen bazı araç sürücüleri bilerek ya da bilmeyerek park ihlali yapıyor. Dolayısıyla bu ihlaller hem otobüs şoförlerinin işini zorlaştırıyor hem yolcuların can güvenliğini tehlikeye atıyor hem de trafiği aksatıyor. Durakların başına ve sonuna uyarı levhaları konulması ve araç park edenlere para cezası yazılmasına rağmen sürücüler kamuya ayrılan alanı işgal etmeye devam ediyor.

 

 

Peki Çözüm?
Sabah veya akşam fark etmeksizin günün her saatinde trafik olduğunu ve bunun sebebinin bilinçsiz sürücüler olduğunu belirten İstanbul halkı kendilerince çözümler üretmiyor değil. Bu durumun önüne sözde caydırıcı cezalar yerine İstanbul’un en önemli ve büyük caddelerinde bulunan otobüs duraklarının olduğu yerlere yakın kapalı ve katlı otopark yapılabileceğini belirten vatandaş “Böylece otobüs durak alanları yerine bu sistemle araçlarını daha mantıklı yerlere park edebilirler.” dedi

 

 

Haber: Emrecan Yamaç

Yorum Yap

You don't have permission to register