Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

  /  İstanbul Haberleri   /  Dünden Bugüne Ümraniye Çöplüğü

Dünden Bugüne Ümraniye Çöplüğü

26 yıl önce meydana gelen ve 39 kişinin ölümüne sebebiyet veren Ümraniye çöplüğündeki patlamanın yaşandığı bölge, yaşadığı değişimle hayat bulmuş durumda.

28 Nisan 1993 tarihinde sabah saat 9.30 civarlarında Ümraniye’de bir facia meydana gelmiş ve Kazım Karabekir mahallesinde bulunan konutların ve insanların üzerine tonlarca çöp yağmıştı. Otuz dokuz kişinin ölümüne sebebiyet veren korkunç patlamada, inanılması güç bir ihmalkarlık da gün yüzüne çıkmıştı.

İhmalkarlık, tedbirsizlik ve uzun yıllar gelen şikayetlere kulak kapamanın sonucu meydana gelen facia sonrası, havadaki yakıcı metan gazı nedeniyle, ekipler maskelerle aramalarını sürdürmüşlerdi. O aramalar sonucunda, 27 kişinin cansız bedenine ulaşılsa dahi 12 kişiden haber alınamadı.

 

 

Ümraniye Hekimbaşı’nda Çöplüğün Yerini Spor Tesisi Aldı

İstanbul için bir utanç olan bu olayın yaşandığı yer olan Hekimbaşı’nda çöpten eser kalmadı. Günde 2.300 tondan fazla çöpün depolandığı eski Ümraniye Hekimbaşı çöplüğü, 2002 yılından bu yana Ümraniye Hekimbaşı Spor ve Sosyal Tesisleri olarak biliniyor. İnsanların spor yapmak, ailesiyle ve arkadaşlarıyla vakit geçirebilmek için kullanabileceği ve toplamda 26.539 metrekareden oluşan bu alanda eski halinden eser kalmamış durumda. Aynı zamanda alanın içerisinde Ümraniyespor’un tesisleri ve kulüp başkanlığı da yer alıyor.

 

 

Haber: Beyza Ergan

 

 

 

Yorum Yap

You don't have permission to register