Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

  /  İstanbul Haberleri   /  İstanbullular Bu Hafta Etkinliğe Doydu!

İstanbullular Bu Hafta Etkinliğe Doydu!

Bu hafta sonunda İstanbul birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yaptı. TÜYAP’tan Geleceğin Bilimi Forumu 2019’a, PhotoMaraton’dan Yarının Eğitimi Zirvesi’ne daha birçok etkinlik 2-3 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul’da başladı.

Geleceğin Bilimi Forumu 2019-Öze Dönüş
Medipol Üniversitesi bünyesinde bir grup akademisyen ve öğrencinin gayretleri ile kurulmuş bir sivil toplum hareketi olan Gelecek Hareketi Derneği “Geleceğin Bilimi Forumu’19” ile bu sene Medipol Üniversitesi ev sahipliğinde dördüncü forumunu düzenleyecek. Farklı alanlardan lisans, lisansüstü ve lisans öncesi öğrenciler ile alanında uzman hocaları bir araya getirmeyi hedefleyen forumun teması “Öze Dönüş”. Ekip, multidisipliner yapısını sahnede, sergi alanlarında, atölyelerde ve etkileşim alanlarında görebileceğiniz bu bilim festivaline dönüştürmek için sabırsızlanıyor.

Forum detayları için: https://gbf2019.geleceginbilimi.com/

 

 

3. Yarının Eğitimi Zirvesi
Eğitimde başarılı olmuş ülkeleri incelemek amacıyla her yıl bir zirve organize eden ekip, eğitime dair yapılan çalışmaları ve 21. yüzyıla nasıl hazırlandıklarını 3. Yarının Eğitimi Zirvesi’nde konuklar ve katılımcılar eşliğinde konuştu. Bu yıl 3.’sü düzenlenen zirvede, eğitimde performansı yüksek 3 ülke olan Avustralya, Kanada ve Vietnam konuk edildi. Ülkelerin üst düzey eğitimcileri ve eğitime dair çalışmaları olan seçkin isimler İstanbul’da buluşarak, fikirlerini ve tecrübelerini aktardı. Hem konuşmalar hem de atölye çalışmalarıyla 2 gün süren 3. Yarının Eğitimi Zirvesi 2-3 Kasım 2019’da Harbiye Askeri Müzesinde gerçekleştirildi. Türkiye’den de Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk konuklar arasındaydı.

Zirve Detayları:
www.yarininegitimizirvesi.com

 

 

Vodafone 41. İstanbul Maratonu
Vodafone 41. İstanbul Maratonu 3 Kasım Pazar günü koşuldu. Bu sene rekor katılım ile 106 ülkeden 37 bin çipli sporcunun katıldığı koşuya, 100 binin üzerinde İstanbullu eşlik etti. İstanbulluların her yıl yoğun ilgi gösterdiği, iki kıta arasında koşu deneyimi sunan tek maraton olan Vodafone İstanbul Maratonu’nu erkeklerde Kenyalı atlet Daniel Kipkore Kibet, parkur rekoru kırarak kazandı. Kadınlarda ise Etiyopyalı atlet Hirut Tibebu birinciliğe ulaşan isim oldu.

 

 

PhotoMaraton İstanbul
PhotoMaraton İstanbul, 2019 yılında 2 Kasım Cumartesi günü saat 10.30 da Sirkeci Tren Garı’nda başladı. Eyüp, Galata ve Taksim meydanlarında devam eden yarışmaya katılımcılar her sene olduğu gibi bu sene de yoğun ilgi gösterdi. Gün sonunda çekilen fotoğraflar SD kart ile teslim edilerek sonuçlar için beklemeye geçildi. Yarışmanın kazananı ise 8 Aralık 2019’da Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlecek ödül töreniyle belli olacak. Geçtiğimiz sene 1101 kayıtlı katılımcının yer aldığı PhotoMaraton İstanbul, tüm gün boyunca devam eden, kar amacı gütmeyen, tema odaklı, zamana karşı yarışılan, ödüllü bir fotoğraf etkinliği. Maratonda farklı makine ve temalarda fotoğraflama konseptleri mevcut. PhotoMaraton ise 1984 yılından itibaren 90’dan fazla ülkede düzenlenen uluslararası fotoğraf etkinliği olarak Türkiye’de ilk defa 2018 yılında İstanbul, Ankara ve İzmir’de düzenlendi. PhotoMaraton, kendisini şu sözlerle ifade ediyor “Fotoğrafçıları aynı tema etrafında birleştiren ve zamanla yarışılan bir kültürel etkinliktir, fotoğraf tutkusudur, konu olarak seçilen şehrin, bölgenin tanıtımına katkıdır.”

 

38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı
38. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı bu yıl 2-10 Kasım 2019 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Fuarın, 40 bin metrekareyi aşkın sergileme alanında 9 gün boyunca 850 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla, panel, söyleşi, atölye çalışması ve çocuk etkinliklerinden oluşan 300 kültür etkinliğine ve 2000’den fazla imza gününe ev sahipliği yaparak yarım milyondan fazla ziyaretçiye ulaşması planlanıyor. Fuar detayları için: http://tuyap.com.tr/fuarlar/uluslarasi-istanbul-kitap-fuari

 

 

Haber: Berfin Kıraç

 

 

 

 

Yorum Yap

You don't have permission to register