Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

  /  İstanbul Haberleri   /  Turist Gözüyle “Süleymaniye Camii”

Turist Gözüyle “Süleymaniye Camii”

İstanbul’un incilerinden biri olan Süleymaniye Camii’nde uzak yollardan gelen turistlerle görüş ve hisleri hakkında konuştuk.

Tarihi yarımadanın güzelliklerinden biri olan Süleymaniye Camii; eşsiz manzarası, mimarisi, tarihi ve kültürel önemiyle İstanbul’a verilen hediyelerden biri. İçerisinde Kanuni Sultan Süleyman’ın ve Mimar Sinan’ın türbelerinin bulunduğu Süleymaniye Külliyesi, günümüzde, İstanbul’a gelen turistlerin en çok ilgi gösterdiği mekanlardan birisi. Tarihi yarımadayı tepedeki sessiz camiiden şöyle bir izleyeyim diyenler vakit kaybetmeden Süleymaniye’nin yolunu tutabilirler. Biz de Süleymaniye ruhunu bir de uzak yollardan gelen misafirlerine soralım dedik ve turistlerden buraya geldiklerinde neler hissettiklerine dair birkaç görüş aldık.

 

 

AnRan, Çin’in Çinghay eyaletinden geliyor. İzlenimleri ise şöyle: “Geldiğimizde burayı çok güzel bir yer olarak gördük. Müslümanların inanç duygusu ile burada hissedebileceğimiz sakinlik ve kutsallık bizi etkiledi.”

 

 

Sarah Gumpololsberger ve annesi lrike Ascherbauer ise Yukarı Avusturya’dan geliyorlar. Sarah Jhonnes Kepler Üniversitesi’nde öğrenci. Annesi ise Avusturya’da bir alışveriş merkezinde muhasebe şefi. Camiiyi çok etkileyici ve inanılmaz derecede güzel buluyorlar fakat içini göremedikleri için üzgünler. Sebebi ise camiinin Cuma günü 12.00 ve 14.30 arasında cuma namazı dolayısıyla turist girişine kapalı olması. Dolayısıyla buraya mutlaka tekrar geleceklerini belirttiler.

 

 

Abdelhakim ve Cylia, Cezayir’den ziyarete gelen bir çift: “Süleymaniye tarihi, güzel ve sessiz bir mekan. Burada müslümanlar ve gayrimüslimler arasındaki hoşgörüyü hissedebiliyoruz.” diyerek düşüncelerini dile getirdiler.

 

Haber: Arife Karakum

 

 

 

 

Yorum Yap

You don't have permission to register