Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

  /  Yerel Sorunlar   /  Tarihi Kalıntılar Çıkan Üsküdar’daki İnşaat Alanı Bariyerlerle Kapatıldı

Tarihi Kalıntılar Çıkan Üsküdar’daki İnşaat Alanı Bariyerlerle Kapatıldı

Geçtiğimiz çarşamba günü Üsküdar’da inşaat alanında gerçekleştirilen kazı çalışmaları sırasında tarihi eserler keşfedilmiş ve çalışmalar durdurulmuştu. Dün bölgeye giden ekibimiz alanın bariyerlerle kapatıldığını görüntüledi.

İstanbul’un her yerinden adeta tarih fışkırıyor. 29 Mayıs Çarşamba günü Üsküdar Muratreis Mahallesi Tıknefes Sokak’ta gerçekleştirilen bir inşaat çalışmaları sırasında tarihi bir yapı keşfedildi. Tarihi yapının keşfedilmesinin ardından iş makineleri bölgeden çıkarıldı ve inşaat çalışmaları durduruldu. Durumun yetkililere haber verilmesinin ardından söz konusu alanda çalışma başlatılacağı öğrenildi. Tarihi yapının eski bir hamama ait olduğu söyleniyor.

 

 

Dün uğradığımız bölgenin güvenlik nedeniyle kapatıldığını görüntüledik. Alanın başında bekleyen görevli ile konuşan ekibimiz, bölgenin incelemeye alındığını ve bu sebeple korunduğunu belirtti. Ancak inşaat alanının olduğu sokakta bu çalışmaların nasıl gerçekleştirileceği merak konusu. Sokakta oturanların meraklı bekleyişi sebebiyle çalışmalar rahatlıkla yapılamayabilir.

 

 

 

 

Yorum Yap

You don't have permission to register