Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

  /  Şehir ve Edebiyat   /  “Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı” Ramazan Ayı Etkinlikleri Kapsamında Açıldı

“Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı” Ramazan Ayı Etkinlikleri Kapsamında Açıldı

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte İstanbullular, her sene olduğu gibi bu sene de Sultanahmet ve Eyüpsultan’da bir araya gelmeye devam ediyor.

Ramazan ayının tatlı telaşının en hareketli yaşandığı şehirlerden olan İstanbul’da özellikle Sultanahmet ve Eyüpsultan, sahur ve iftar vaktindeki yoğunluğuyla dikkati çekiyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinin organizasyonlarıyla halka yönelik olarak düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri, şehir sakinlerine bu ayı dolu dolu geçirme fırsatı tanıyor.

 

 

Her sene düzenli olarak Sultanahmet Meydanı’nda kurulan, “Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı” bu yıl yine 15-31 Mayıs tarihleri arasında kitapseverlerle buluşuyor. Bu yıl 38.si düzenlenen fuar aynı zamanda eş zamanlı olarak Çamlıca Camisi’nde kuruldu. Türkiye Diyanet Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi himayelerinde düzenlenen fuar kapsamında, Ramazan ayı boyunca çeşitli etkinlikler de İstanbullular ile beraber olacak.

Şehir halkının bir diğer önemli durağı ise Eyüpsultan. Her sene çok kalabalık bir Ramazan geçiren semtte, ilçe belediyesinin çocuklar ve anneleri için gündüz düzenlediği etkinlikler dikkat çekiyor.

 

 

 

 

Yorum Yap

You don't have permission to register