Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

  /  Şehir ve Edebiyat   /  Geleneksel ve Çağdaş Sanatçılar “Fecr” Temasında Buluştu

Geleneksel ve Çağdaş Sanatçılar “Fecr” Temasında Buluştu

Türk ve İslam Eserleri Müzesi’nde açılan ve farklı alanlarda çalışan 99 sanatçıyı bir araya getiren “Fecr” temalı Ramart Platform’a ait birçok etkinlik, 5-12 Mayıs tarihleri arasında sanatseverlerle buluştu.

Yüklendiği misyonla, geçmişin bilinci ile sanatta günceli yakalamak adına farklı disiplinleri bir araya getiren Ramart Platform, geleneksel ve çağdaş sanatların değerli sanatçılarının bir araya geldiği on günlük program kapsamında; sergi, söyleşi, Deneyim Aktarım Platformu, workshoplar ve iftar sonrası buluşmaları gerçekleştirdi.

Düzenlenen etkinliklerin yanında açılan sergi ise büyük bir ilgi ile karşılandı. Bu yıl “Fecr” teması ile ziyarete açılan sergi; Fecr halinin, doğanın ve yaşamın içinde dünyanın gün doğumu ile birlikte varlık gösterdiği, canlandığı, uyandığı bir zamanı betimlediğini gözler önüne serdi. Özellikle sanatçılar Fecr olma halinin; doğuş ve batış, yaşam ve ölüm arasındaki soyut imgelerin referansıyla onları sorgulayarak, dünyanın yedi kıtasının sınırlarını kaldırıp, sınırsız ve iklimler arası bir geçiş ile tek zaman ve mekânda yapıtlarını izleyiciye sundular.

 

 

Etkinlikler kapsamında 6-10 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Deneyim Aktarma Platformu’nda dinleyicilerle buluşan; Mercan Dede, Devrim Erbil, Hikmet Barutçugil ve Reza Hemattırad, tecrübe ve sanat geçmişlerini sanatseverlere aktardılar. Ramazan ayının başlamasıyla beraber akşamları iftardan sonra düzenlenen, “Ramazan Sohbetleri”nde ise Pelin Çift moderatörlüğünde birçok değerli misafir konuk edildi.

Türk ve İslam Eserleri Müzesi’nin içinde düzenlenen etkinlikler; özellikle Ramazan ayının başlamasıyla beraber bölgenin yoğunlaşmasıyla çok daha fazla kitlelere ulaşmayı başardı. Biz de bu güzel etkinliği kaçıranlara özel olarak, farklı eserlerden oluşan sanal bir tur hazırladık.

Yorum Yap

You don't have permission to register