Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

  /  Şehir ve Edebiyat   /  İstanbul’da Bir “Güzel Kelimeler Dükkânı”

İstanbul’da Bir “Güzel Kelimeler Dükkânı”

Türk dilinin eşsiz zenginliğini kutu gibi bir dükkâna sığdıran ve görselliği ile okurlarını etkileyen “Güzel Kelimeler Dükkânı” Galata’da misafirleri ile buluşuyor.

 

Gündelik hayatımızda artık yer edinmeyen, kenarda köşede kalmış ve unutulmuş ama anlamı eşsiz güzelliklerle dolu kelimelerin günümüzde herkesçe bilinmesi amacıyla ortaya çıkan bu proje oldukça ilgi uyandırıyor. İnsanların unutulduğu, yalnızlaştığı dünyada; kelimelerin unutulup, yalnızlaşmasının nasıl olduğunu anlatmak amacı taşıyan dükkân, renkli afişler, kitaplar ve kıyafetler insanların ilgisini çekmeyi başarıyor.

 

 

Facebook, Instagram ve Twitter üzerinden aktif bir şekilde ilgililere ulaşmaya çalışan Lügat 365 tarafından oluşturulan Güzel Kelimeler Dükkânı, bulunduğu semt olan Galata’da oldukça ilgi görüyor. Dükkânda sergilenen kelimeler ve o kelimeler ile oluşturulan eşyalar gizli kalmış birçok kelimeyi misafirleriyle buluşturuyor.

Özel günler dışında haftanın 7 günü de açık olan dükkân alışverişten çok göz zevkine yönelik çalışmaları ile dikkat çekiyor.

 

Yorum Yap

You don't have permission to register