Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

Taksim’deki Tabela Kirliliği İçin Harekete Geçildi

Beyoğlu Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Beyoğlu sokaklarındaki görüntü kirliliğine sebep olan tabelalar sökülüyor.

Beyoğlu Belediyesi`ne bağlı zabıta ekipleri geçtiğimiz günlerde sokak sokak dolanarak Taksim’de görüntü kirliliğine neden olan tabelalar hakkında işlem yürüttü. Beyoğlu, İstiklal Caddesi ve Galata sokaklarında dikkat çekmek için kullanılan aşırı renkli, büyük ve yabancı dilde olan bazı tabela ve plakalar ekipler tarafından söküldü.

 

 

Sorundan muzdarip olan İstanbulluların uzun süredir belediyeye bu konu hakkında şikayetler ilettiği biliniyor. Halkın bu kadar tepki göstermesinin temel nedeni ise tarihi binaların ve evlerin etrafında ve üzerinde gereksiz tabelaların bulunması ve görüntü kirliliğine neden olması. Yoğun şikayet üzerine ekipler geçtiğimiz günlerde harekete geçerek belirlenen tabelalar hakkında işlem başlatarak binalar ve yapılar üstünden indirmeye başladı.

Ayrıca Bankalar Caddesi ve İstiklal Caddesine bağlanan tüm cadde ve sokaklarda bu çalışmanın yapılacağı, görüntü kirliliğine sebep olan tabela ve plakalar hakkında işlemlerin devam edeceği de ifade edildi.

 

 

Haber: Miray Kaya

Düşüncelerini Paylaş

You don't have permission to register
Bize Ulaşın
tr_TRTurkish
tr_TRTurkish