Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

‘Çözüm İstanbul’ TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’ndan Ödül ile Döndü

İstanbul Medipol Üniversitesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Berrin Kalsın danışmanlığında 14 kişilik ekibimiz tarafından yürütülen internet haber sitemiz 5. TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’ndan ikincilik ödülü alarak döndü.

Çözüm gazeteciliği yaparak İstanbul’da yaşanan yerel sorunları mercek altına aldığımız ve şehirde yaşanan sıkıntıları yetkililere ulaştırarak çözüme kavuşmasını sağlamayı amaç edindiğimiz site için ekibimiz yaklaşık 9 ay boyunca kesintisiz bir şekilde haber üretti. Yerel gazeteciliğin içerik yapısının nasıl olması gerektiği ile ilgilendiğimiz sitede tamamen özgün haberler üretildi. İstanbul’un sesi olmak ve gelecek nesillere daha güzel bir İstanbul bırakabilmek amacıyla oluşturduğumuz Çözüm İstanbul projesi TRT tarafından ödüle layık görüldü.

 

 

3 Temmuz Çarşamba akşamı TRT Tepebaşı Stüdyoları’nda gerçekleşen ödül töreni aynı zamanda TRT Türk Kanalı’ndan canlı olarak yayınlandı. Tüm ekip olarak katıldığımız törene danışman hocamız Doç.Dr. Berrin Kalsın’ın yanı sıra fakültemizi temsilen İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ali Büyükaslan, Doç.Dr. Yusuf Özkır, Doç.Dr. Müge Demir Ayral ve Dr.Öğr.Üyesi Korhan Mavnacıoğlu katıldı.

 

 

Tören sonrası ekibi ve hocamızı tebrik eden Büyükaslan “Önemli olan ödül almak değil, önemli olan belirli bir hedef doğrultusunda çalışıp emek vermek. Sizleri bu gayretiniz sebebiyle kutluyorum ve başarılarınızın devamını diliyorum” diyerek ekip ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Düşüncelerini Paylaş

You don't have permission to register
Bize Ulaşın
tr_TRTurkish
tr_TRTurkish