Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

İstanbul’da Toplu Taşımanın 7/24 Olması Talep Ediliyor

31 Mart yerel seçimleri öncesi başkan adaylarının vaatleri arasında yer alan İstanbul’da 7/24 toplu taşıma hizmeti, 23 Haziran İstanbul seçimleri için de geçerliliğini koruyor.

Dünyanın en büyük metropollerinden biri olarak kabul edilen ve gece gündüz yaşayan bir şehir olan İstanbul’da toplu taşımanın 24 saat olmaması büyük bir eksiklik olarak göze çarpıyor. İstanbullular için bu durumun ciddi bir sorun haline geldiği görülüyor.

31 Mart yerel seçimleri öncesi Change.org üzerinden başlatılan bir imza kampanyasıyla İstanbul’da toplu taşımanın 24 saate yayılması talep edilmişti. Kısa sürede 30 bin kişinin imza attığı kampanyanın talep metninde şu ifadelere yer verilmişti:  “İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adaylarının, bu büyük metropolde 24 saat ulaşım olması için planlarını açıklamasını ve bu konuda bir söz vermelerini talep ediyorum. İstanbul nüfusu hızla artmakta ve gelişmekte. Dünyanın en büyük metropol şehirlerinden biri olan İstanbul’da ulaşımın 24 saat olarak hizmet vermemesi büyük bir eksiklik olmakla beraber kent sakinleri için bir sorun haline gelmiştir. Bu konuda belediye başkanı adaylarının, halkın talebine kulak vererek bir söz vermesini talep ediyorum.”

 

 

Kampanyaya başkan adaylarından destek mesajları gelmiş,  Başkan Adayı Binali Yıldırım, seçilirse İstanbul’a 24 saat toplu ulaşım sağlayacağı sözü vermişti. Yıldırım “Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının bu dev metropolde 24 saat ulaşım olması için planlarını açıklamasını ve bu konuda bir söz vermelerini talep ediyorum.” diyerek konuya resmiyet kazandırmıştı.

 

 

İstanbul’da ilçeler arasındaki mesafenin ciddi anlamda uzak olması özellikle gece geç saatlerde toplu taşımaya ihtiyaç duyan insanlar açısından büyük bir sorun yaratıyor. Özellikle gençlerin talep ettiği bu hizmetin 23 Haziran sonrası başkan tarafından öncelikli bir konu olarak ele alınması gerekiyor.

 

Comments

 • sinan çay
  7 Ekim 2019

  Merhaba kolay gelsin,

  Metrobüs akşam mesai çıkış saatlerinde kullandığımızda metrobüsün geç gelmesi nedeniyle yoğunluk oluşuyor,
  Sizden ricam metrobüs seferlerinin yoğunluğunu iş çıkış saatlerine denk getirilebilmesi çift yölü araç sayısı artırabilir akşam 5 ten sonra,
  Teşekkürler.

 • levent üçgül
  7 Ekim 2019

  24 saat uygulamasının dısında bırıncı mesele metro büslerlerin bian once raylı sıstme entegre edılmesı ….ve yanlıs olan yön ugulamasının bıtırılmesı ….cevrey/dogaya verılen zararın raylı elektrık sıstemle çözümlenmesi bakımından …….durakların cevre ılceler bakımından paralel olan ılcelerın yararlanması olası deprep ve afet olaylarında durakların acıl guvenlı toplanma alanlarına cevrılmesı su.cay.sıcak çorma,ekmek gıbı …..mekanık makıne dolap sıstmelerıyle olabılır …..bu uygulamalar 1 yıl ıcınde tamamlana bılır …..saygılar sevgıler …

Düşüncelerini Paylaş

You don't have permission to register
Bize Ulaşın
tr_TRTurkish
tr_TRTurkish