Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

İstanbul Havalimanı’na Ulaşım Nasıl Sağlanıyor?

İstanbul Havalimanı, büyüklüğü ve kalitesiyle göz kamaştırıyor. Ancak şehir merkezine uzaklığı nedeniyle yolcularda uçak kaçırma korkusu yaratıyor.  Bizde bayram üzeri İstanbul Havalimanı’nı tercih edecek okuyucularımız için ulaşımın en rahat nasıl sağlanabileceğini araştırdık.

Şehir merkezine uzak bir noktada konumlanan İstanbul Havalimanı, Atatürk Havalimanı’nın taşınmasının ardından İstanbul uçuşlarının merkezi haline geldi. Hali hazırda ulaşım ağı oluşturulmuş olan Atatürk Havalimanı’nın devreden çıkması sonucunda, yeni havalimanına nasıl gidileceği, merak konusu olmuştu.

Havalimanına ulaşımda İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile hayata geçirilen hizmetler, büyük ilgi görüyor. Konuyla ilgili çalışmalar yürüten İBB’nin ilk çalışması, HAVAİST adlı özel hat otobüslerini hayata geçirmek olmuştu. Bu otobüs hatları sayesinde, İstanbul’un 39 ilçesinden yeni havalimanına ulaşım sağlanabiliyor. 7/24 çalışan bu hat ile uçuş için yola çıkan yolcular, konforlu ve güvenilir ulaşım imkânından faydalanıyor. Uzaklık mesafesine göre tarifelendirilen HAVAİST’lerle en yakın konumdan 12 lira, en uzak konumdan ise 30 lira ile ulaşım sağlanabiliyor.

 

 

Bir diğer önemli ulaşım çalışması ise henüz tamamlanmayan ancak tamamlandığı zaman sıklıkla tercih edilecek olan Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro hattı. Özellikle havalimanının açılması ile beraber hız kazanan metro hattının, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu 2020 yılında hayata geçirilmesi bekleniyor. Gayrettepe başlangıçlı metro hattı ile yolcular, Kemerburgaz, Göktürk ve İhsaniye’den geçerek havalimanına ulaşabilecek.

 

Düşüncelerini Paylaş

You don't have permission to register
Bize Ulaşın
tr_TRTurkish
tr_TRTurkish