Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

Sarıyer Büyükdere İskelesi Yeniden Canlanıyor!

Sarıyer’in en gözde semtlerinden birisi olan Büyükdere’deki vapur iskelesi 6 yılın ardından bugün tekrardan seferlerine başlıyor!

Çözüm İstanbul ekibi olarak başlattığımız kullanılmayan iskeleler araştırmalarımızın bir sonraki ayağı olan Sarıyer Büyükdere İskelesi yaklaşık 6 yıldır kullanılmıyordu.  Ancak ilgili araştırmalarımızı yaparken, iskelenin 27 Mayıs 2019 tarihinde, yani bugün ilçe muhtarının girişimleri ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun çalışmaları sonucu açılacağı haberini aldık.

 

 

Çoğu zaman semt sakinlerinin eylemleri ile ön plana çıkan Büyükdere İskelesi, gerek konumu gerekse ulaşımı ile çok stratejik bir öneme sahip. Daha önceleri Sarıyer-Beşiktaş-Eminönü seferleri için bir aktarma noktası olarak kullanılıyordu ancak 6 yıldır seferlerine ara verilen iskelede, sessizlik hâkimdi. Semt sakinlerinin konuya tepkileri zaman zaman basına yansımış ve ses getirmişti. Özellikle ekstra akbil basarak aktarma yapmak istemeyen yolcular iskelenin bir an önce faaliyete tekrar başlamasını istiyordu. Yapılan çağrılar sonuçsuz kalmadı ve iskele bugün eski günlerine geri dönüyor.

 

 

Doğrudan Sarıyer ile Beykoz’un birbirini izlediği iskelelerden birisi olarak tasarlanan ve küçük yapısı ile İstanbul’un boğaz sevdalılarını buluşturan Büyükdere İskelesi, eski sessizliğini geride bırakarak, bu güzel şehre bugün tekrardan kazandırılıyor.

Comments

  • Güner Konyalı
    5 Ekim 2019

    Çok sevindim daha çok deniz yolunu kullanmalıyız

Düşüncelerini Paylaş

You don't have permission to register
Bize Ulaşın
tr_TRTurkish
tr_TRTurkish