Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

İstanbul’da 3 Boyutlu Yaya Geçidi Uygulaması

İstanbul’da Levent Caddesi ile Büyükdere Caddesi’nin kesiştiği noktada yapılan ‘Hedef Yolda Sıfır Can Kaybı’ adlı 3 boyutlu grafiti çalışması büyük ilgi görüyor!

İçişleri Bakanlığı tarafından ‘Yaya Öncelikli Trafik Yılı’ ilan edilen 2019 senesinde yayalara öncelik tanımayan sürücülerin cezaları yüzde 100 arttırıldı. Bu uygulama yürürlüğe girmeden iki yıl önce Türkiye’de ilk kez 2017 yılının Aralık ayında Aydın’da hayata geçirilen üç boyutlu yaya geçidi uygulaması bu ay İstanbul’da başladı.

 

 

Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’nda, İstanbul’da Levent Caddesi ile Büyükdere Caddesi’nin kesiştiği noktada ‘Hedef Yolda Sıfır Can Kaybı’ adlı 3 boyutlu grafiti çalışması yapıldı. Muhammed Soydaş ve Hasan Alveroğlu tarafından iki saatte çizilen yaya geçidi ilgi topladı. Yapılan çalışma, vatandaşların ve sürücülerin bilinçlendirilmesi ve daha dikkatli olması için hazırlandı. 3 boyutlu yaya geçidi kırmızı, beyaz ve siyah renklerden oluşuyor.  Çekimimiz esnasında uygulamanın yayalar tarafından olumlu karşılandığını gözlemledik, ancak bazı sürücülerin yapılan bu çalışmaya rağmen dikkat etmedikleri ve beklemedikleri gözlemleniyor.

 

 

Düşüncelerini Paylaş

You don't have permission to register
Bize Ulaşın
tr_TRTurkish
tr_TRTurkish