Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde İndirim Haftası

Bu hafta İBB’de İstanbullulara özel çeşitli indirimler yapıldı. Su fiyatlarında yüzde 46’ya varan indirim gerçekleşirken öğrenciye özel mavi kart ücreti ise 85 liradan 40 liraya indi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’da su fiyatında yüzde 46’ya varan indirim sağlayacağını öngören ve “hanede yaşayan kişi bazlı dinamik tarifelendirme modeline” geçilmesine karar verdi. Bu kararla konutlarda yüzde 46’ya varan, iş yerleri tarifesinde ise yüzde 10 indirim sağlanacak. Hazırlanan raporda, hanede tüketilen her 2,5 metreküp suyun 0,5 metreküpü ‘İnsani Su Hakkı’ kapsamında ücretsiz verileceği belirtilmişti.

Bununla birlikte öğrenciye özel bir müjdeli haber daha geldi. Aylık mavi kart ücretinin 85 liradan 40 liraya indirilmesine oy birliğiyle karar verildi.  Ayrıca, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramında kentteki toplu ulaşım hizmetinin ücretsiz verilmesi kararı” oy birliğiyle kabul edildi.

 

 

Yapılan bu indirimler halk arasında olumlu karşılandı. Özellikle gençlere sağlanan ulaşım indirimleri uzun zamandır bekleniyordu. Üniversite gençliğinin toplu taşıma kullanım oranının oldukça yüksek olduğu biliniyor. Gerçekleşen bu indirimle aylık giderlerinin biraz olsun rahatlayacağı söyleniyor.

Düşüncelerini Paylaş

You don't have permission to register
Bize Ulaşın
tr_TRTurkish
tr_TRTurkish