Yazılar

Stay in Touch With Us

Odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore.

Email
magazine@example.com

Phone
+32 458 623 874

Addresse
302 2nd St
Brooklyn, NY 11215, USA
40.674386 – 73.984783

İstanbul İçin Sıfır Atık Projesi Büyük Önem Taşıyor

Doğayı kirletmemek ve evlerde tasarruf sağlamak için, sıfır atık anlayışı özellikle İstanbul gibi büyükşehirler için büyük önem taşıyor.

İsrafın önlenmesini, kaynakların daha verimli kullanılmasını, oluşan atık miktarının azaltılmasını, etkin toplama sisteminin kurulmasını, atıkların geri dönüştürülmesini kapsayan atık önleme yaklaşımı olarak tanımlanan ‘Sıfır Atık Projesi’ İstanbul’un geleceği açısından büyük önem taşıyor.

 

 

Dünya genelinde tüketimde büyük bir artış yaşanmakta ve bu durum doğal kaynakların üzerindeki baskıyı artırarak dünyanın dengesini bozmakta ve diğer yandan sınırlı kaynaklar artan bu ihtiyaçlara yetişememektedir. Bu noktada doğal kaynakların verimli kullanılmasının önemli olduğu görülmektedir. Son yıllarda tüm dünyada sıfır atık uygulama çalışmaları hem bireysel hem kurumsal olarak uygulanmaktadır.

Atıklarımızı kontrol altına almak, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir dünya bırakmak amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu çalışmalara önderlik yapmaktadır. Kamu kurumlarında uygulanmaya başlanan ve tüm Türkiye’de yaygınlaşması amaçlanan projenin, insanlığın geleceği adına önemli bir sorumluluk vazifesi gördüğünü söyleyebiliriz.

Düşüncelerini Paylaş

You don't have permission to register
Bize Ulaşın
tr_TRTurkish
tr_TRTurkish